07 Nisan 2015

TPRECD'DEN SALDIRIYA KINAMA

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Bolu’da meydana gelen doktor ve hemşireye saldırı olayını kınadı.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Eksal Kargı tarafından yapılan açıklamada, “Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli meslektaşımız Sayın Dr. İstemihan Öztürk ve Hemşire Mehpare Kaya’ya yapılan saldırı bizleri derinden üzmüştür. Abant İzzet Baysal Üniversitesi sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Servisi'nde yatmakta olan kardeşi Hüseyin Yöndem'i ziyaret eden Savaş Yöndem, Dr. İstemihan Öztürk'ten bilgi almak isterken, bir anda doktora önce kafa atmış, sonra da yumrukla saldırmıştır. Yöndem araya giren hemşire Mehpare Kaya'ya da saldırmış. Dr. İstemihan Öztürk’ün burnu ve sağ eli ve Hemşire Mehpare Kaya’nın da sağ kolu kırılmıştır. Dr. Öztürk’e ve Hemşire Kaya’ya acil şifalar diliyor, toplumumuzda, hekimlere ve sağlık personeline dönük şiddetin yeni bir örneği olan bu olayı şiddetle kınıyoruz.

Son yıllarda, sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle şiddete maruz kalması dikkati çekecek ölçüde artmış, iş güvenliğini etkileyecek boyutlara ulaşmıştır. Hizmet üreten ve kutsal bir görevi yerine getiren bir meslek gurubunun hedef haline gelmesinin nedenlerinin sorgulanması ve çözüm yollarının bulunması, en başta yöneticilerin görevidir ve onları göreve çağırıyoruz. Bu nedenle,sorumluluk sahibi tüm yurttaşlarımızı, sağlık çalışanlarına dönük şiddeti kınamaya davet ediyoruz” dedi.

Haberin Tamamı: http://www.milliyet.com.tr/turk-plastik-rekonstruktif-ve-estetik-zonguldak-yerelhaber-280073/