12 Mayıs 2015

PLASTİK CERRAHLARDAN ŞİDDET GÖREN KADINLARA OPERASYONEL DESTEK

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesiyle doruğa çıkan kadına şiddet konusunda şiddet mağduru kadınlara bir destek de Türk Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Derneğinden geldi.

Dernek yaptığı açıklamada şiddet mağduru olan kadınların veya tanık koruma programı kapsamına giren kadınların operasyonlarında destek olacağını belirtti. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ülkemizde kadınlara yönelik şiddet endişe verici boyutlara ulaşmış bulunmaktadır. Neredeyse her gün bir kadın cinayeti ya da eşi, babası vb. tarafından şiddete maruz kalan bir kadın haberi almak ne yazık ki bu endişemizi her geçen gün arttırmaktadır.

Derneğimiz sosyal sorumluluk çerçevesinde şiddete maruz kalan kadınlara, kadın dernekleri ve tabip odalarının koordinasyonu ile  destek olmayı amaçlamaktadır.

Mesleğimiz gereği şiddet sonucu plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi operasyonlarına gereksinim duyan şiddet mağduru ya da şiddet mağduru olma ihtimali olan ya da tanık koruma programı vb. kapsamında yer alan kadınlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz.

Elbette burada asıl yapılması gereken kadınlarımızı her türlü şiddetten korumak ve bu tür gereksinimleri ortadan kaldırmaktır. Ancak takdir edersiniz ki bu ancak hükümet politikaları çerçevesinde gerçekleşecek sosyal ve yasal düzenlemeler ile mümkün olabilecektir.

Biz bu süreçte mevcut duruma yönelik ve önemli gördüğümüz mesleki katkımız ile bir nebze de olsa kadınlarımızın yaralarını sarmayı amaçlıyoruz.

Bu konuda sesimizi duyurmak ve kadınlarımızla buluşmak için siz değerli basın mensuplarının da bize destek olacağından eminiz.”

Haber kaynağı için: http://www.medimagazin.com.tr/hekim/meslek-org/tr-plastik-cerrahlardan-siddet-goren-kadinlara-operasyonel-destek-2-14-64489.html

 
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
Yeni Üyelik
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: sekreter@tpcd.org.tr

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
©2018

Banka Hesap Numarası
Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
Hesap Adı: Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Şube Kodu: 4209
IBAN No: TR5800064000001 4209 0764560