26 Haziran 2015

CANLI AMELİYAT YAYINI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalının kuruluşunun 50. Yıl etkinlikleri dahilinde Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin web sayfası üzerinden yapılan ve ülkedeki tüm plastik cerrahlar ile paylaşılan mezuniyet sonrası eğitim faaliyetimizde iki canlı cerrahi gerçekleştirilmiştir. Bu olgulardan ilki tek taraflı total dudak damak yarığı onarımına bağlı maksiller retrüzyonu olan hasta olup LeFort I osteotomi  sonrası akut distraksiyon ile maksiller yeniden konumlama, oklüzal splint ile intermaksiller fiksasyon ve ardından maksiller tespit  gerçekleştirilmiştir.

İkinci olgu ise travmatik nazal deformiteye bağlı  sağ nazal kemikte konveksite artışı olan bir hasta olup dorsal hump redüksiyonu sonrası konveksite artışı olan nazal kemiğe kaudal transfers osteotomi yapılmış ve lateral osteotomiler sonrası dorsal estetik çizgiler restore edilmiştir.

Her iki olgu da kendi içinde özgün uygulamaları gerektiren olgular olup paylaşımı, eğitim faaliyetlerimiz adına camiamız için bir kazanım olmuştur.

Doç. Dr. Ersoy Konaş

1975 yılında Samsun’da doğduktan sonra ilk ve orta öğrenimini yine Samsun’da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999’da mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda başladı

Uzmanlık eğitimini 2006’da tamamlayarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah ünvanını kazandı.2006-2009 yılları arasında Erzincan Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında Erasmus MC Hollanda’da Kraniofasiyal ve Dudak Damak Yarıkları, Copure Centrum Belçika’da Estetik Fellowluk programlarını tamamlamıştır. 2012 yılında doçentlik ünvanını haketmiştir. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Doçent olarak çalışmakta ve Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliklerini yürütmektedir.

Özel ilgi alanları arasında;yüz ve tüm gövde estetik cerrahisi, estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları, meme estetiği, baş ve yüz bölgelerinin doğuştan olan veya sonradan gelişen rahatsızlıklarının tedavisi, yüz, çene ve kafa kemiklerinin şekil bozuklukları, ortognatik cerrahi (çene estetiği) ve dudak-damak yarıkları sayılabilmektedir.

 
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
Yeni Üyelik
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: sekreter@tpcd.org.tr

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
©2018

Banka Hesap Numarası
Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
Hesap Adı: Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Şube Kodu: 4209
IBAN No: TR5800064000001 4209 0764560