28 Mayıs 2015

TPRECD I. Yüz Estetiği & Rinoplasti Kursu 2015 Basın Bülteni

Değerli Meslektaşlarım ve Asistan Arkadaşlarım,

Derneğimizin VIII. Rinoplasti Kursu, bu yıl 21-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Acıbadem Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde, İstanbul’da düzenlenecektir. Bu kurs, branşımızın ana konularından biri olan rinoplasti konusunda hem yeni şeyler öğrenmemizi, hem de görüş alışverişi yapmamızı sağlayacaktır. Rinoplasti kursunun her sene giderek yükselen çizgisini bu sene daha öteye taşımak için yenilikler içeren bir program hazırladık.

Bu yılki kursumuzda ilk defa taze kadavra üzerinde diseksiyon yapılan bir bölüm olacaktır. “Acıbadem Üniversitesi CASE” de (Center for Advanced Simulation Education) düzenlenecek olan “Açık Rinoplasti Taze Kadavra Kursu” ile açık teknikle kıkırdak greftlerinden septoplastiye kadar rinoplastinin her aşaması beceri eğitimi kuralları çerçevesinde yapılandırılmış olarak katılımcılara uygulatılacaktır. On adet kafa üzerinde 20 katılımcı ile limitli olacak bu kısma sadece yeni başlayan arkadaşlarımızın katılmasını öneriyoruz.

Gelenekselleşmiş rinoplasti kursuna ek olarak, bu yıl yüz germe cerrahisindeki bilgi ve becerilerimizi arttırmak için bir de “Taze Kadavrada SMAS Diseksiyonu Kursu” ekledik. Dernek Yönetim Kurulumuzun önerisi ile bu bölüme “TPRECD I. Yüz Estetiği Kursu” adını verdik. Önce yüzün cerrahi anatomisi ve SMAS teknikleri kullanılarak yapılan yüz germe ameliyatlarını kapsayan yarım günlük didaktik bir kısım planladık. Ardından taze kadavralar üzerinde SMAS’ın anatomik detaylarını ve cerrahisinin kritik noktalarını pratik yaparak görmek mümkün olacaktır. Bu kurs da 20 kişi ile limitli olup başlangıç seviyesindeki katılımcılar için daha faydalı olacaktır. Yüz Estetiği Kursunun, ileriki yıllarda daha da genişleyerek devam etmesini diliyoruz.

Bu yılki rinoplasti kursumuzu “Acıbadem Fulya Hastanesi” bünyesinde yapıyoruz. Bu sene kursta yeni bir bölümleme yaptık. Daha evvelki kurslara katılan asistanlarımızın önerisi ile kursun ilk gününe a’dan z’ye rinoplastinin bütün basamaklarının anlatılacağı bir “Yeni Başlayanlar için Rinoplasti” bölümü ekledik. Böylece yeni başlayan arkadaşlarımızın daha sonraki günlerde tartışılacak olan kavramları daha iyi anlayabileceklerini ümit ediyoruz. Acıbadem Fulya Hastanesinde gerçekleştirilecek olan iki “Canlı Cerrahi Sunum” dışında bu yıl yine ilk kez seçmeli bir “Master Classes” bölümü ekledik. Mini kurslar olarak düşünebileceğiniz bu bölümde yıllardır sadece rinoplasti ile uğraşan meslektaşlarımız, kendi tekniklerinin tüm detaylarını anlatacaklar ve daha küçük bir grup olduğu için katılımcılar onlarla bire bir interaksiyon imkanı bulabileceklerdir.

Bu yıl yine Dr. Barış Çakır başkanlığında yapılacak olan “Heykel Kursu” ile paralel olarak Dr. Derya Özçelik tarafından yüz estetiği ile ilgili bir “Yağlı Boya Resim Kursu” kısmı eklenecektir.

Bu kursun gerçekleşmesinde maddi, manevi büyük yardımları olan Rektörümüz Prof.Dr.Ahmet Şahin ve Acıbadem Fulya Hastanesi Direktörü Sayın Burcu Taner’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Derneğimizin bu yılki çözüm ortağı Valör Turizm ile gerçekleştirdiğimiz bu kursun herkes için başarılı geçmesini diliyorum.

Prof. Dr. Ferit Demirkan
Kurs Başkanı

 
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
Yeni Üyelik
ETKİNLİK TAKVİMİ
 

Adres:
Tahran Cad. Billur Sokak No: 35 / 3
Kavaklıdere - ANKARA
Tel: +90 (312) 427 22 23
Faks: +90 (312) 427 52 73
e-Posta: sekreter@tpcd.org.tr

Tüm Hakları Saklıdır.
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
©2018

Banka Hesap Numarası
Türkiye İş Bankası Kavaklıdere Şubesi
Hesap Adı: Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Şube Kodu: 4209
IBAN No: TR5800064000001 4209 0764560